fbpx

apmācības par stresu jūsu uzņēmuma kolektīvā

Ja uzņēmumam rūp darbinieku labsajūta un miers, tad viens no efektīviem instrumentiem, kā mazināt ikdienas spriedzi un stresu (darba vidē tā netrūkt it nemaz!), ir sniegt saviem darbiniekiem dziļāku izpratni par stresa atstāto ietekmi un nodrošināt ar instrumentiem, kā mazināt stresa sekas.

APMĀCĪBU SATURS

Apmācības sastāv gan no teorijas par stresu, stresa ietekmi uz ķermeni un to, cik būtiski ir mazināt stresa radītās sekas, gan, protams, praktiskā daļa, kuras laikā apgūsim dr.David Berceli radīto TRE®  (Tension Release Exercises) metodi. Tie ir 7 pavisam vienkārši un vieglas slodzes vingrojumi, kuru mērķis ir radīt neirogēno trīci. Apmācībās dalībnieki uzzinās arī elpošanas būtisko nozīmi stresa mazināšanā, kā arī to praktizēsim. Kā arī dalībnieki saņems kā minimums 20 praktiskus padomus, kā mazināt stresu gan stresa brīdī, gan ikdienā, lai samazinātu iekšējo spriedzi ilgtermiņā. 

tre® ieguvumi

Pētījumos ir pierādīts, ka praktizējot TRE®, samazinās stresa līmenis, ko apliecina sirds ritma variabialitātes rādītāji (tas ir veids, kā fizioloģiski nosaka stresa līmeni). Praktizējot regulāri pētījumu dalībnieki apgalvo, ka:

 • ievērojami uzlabojas vispārējais noskaņojums un garastāvoklis,
 • jūtas relaksētāki,
 • ir vairāk enerģijas,
 • optimistiskāki,
 • mierīgāki, mazāk aizkaitināmi, mazāk negatīvu emociju,
 • mazinās atsevišķas veselības problēmas,
 • uzlabojas imunitāte,
 • uzlabojas miega kvalitāte. 

apmācību formāts

 • Apmācību kopējais ilgums ir 6 stundas. 
 • Apmācību formāts var būt 2 tikšanās reizes, katra 3h ilga 
 • vai arī viena diena – 6h. 

Lai vienotos par apmācībām jūsu kolektīvā, lūdzu sazināties e-pastā

KAS IR TRE®

Vai atceries to sajūtu, kad stāvēji auditorijas priekšā un biji tik sanervozējies, ka Tev vibrēja balss, trīcēja rokas vai juti vibrējošu sajūtu krūtīs? Šādas sajūtas Tu piedzīvo ne tikai uzstājoties, bet arī citās situācijās, kad ļoti satraucies, esi sabijies vai esi lielā spriedzē. Īsumā – piedzīvo stresu! Un Tu vienmēr šo trīci esi mēģinājis slēpt, izvairīties no tās vai uzskati to par kaut ko negatīvu. Šo ķermeņa reakciju sauc par neirogēno trīci un izrādās, ka tas ir veids kā ķermenis cenšas tikt galā ar spriedzi, stresu un atkal līdzsvaroties. Ir vērts izsaukt neirogēno trīci apzināti, jo tas mazina stresa radītās sekas un līdzsvaro nervu sistēmu.

Šo neirogēno trīci ir iespējams piedzīvot apgūstot ASV doktora Deivida Berceli radīto stresa un spriedzes samazināšanas metodi “TRE” (Tension and Trauma Release Exercises).

atsauksmes

"Mūsuprāt, pilnīgi visa apmācību izveidotā struktūra ir vērtīga, noderīga, šķiet, ka ne ko pielikt, ne atņemt. Šajās apmācībās vērtīgākais ir iegūtās zināšanas par to, kas notiek ar ķermeni stresa situācijās, kā vislabāk tās atpazīt, kā rīkoties un kā palīdzēt sev sadzīvot ar stresu un pēc iespējas mazināt tā sekas. Kristīne ir sirsnīga, atvērta, interesanta pasniedzēja, kas manāmi grib saprast katru, kā arī ļoti padziļināti paskaidro visu, kas varētu būt palicis nesaprasts. Tā ir iespēja paskatīties uz sevi, savām stresa reakcijā un ķermeni no jaunas, vēl neiepazītas puses, iespējams, sniedzot sev jaunu viedu, kā palīdzēt mazināt stresu vai iemācīties tikt galā ar ilgstoša stresa sekām, kas patiešām strādā."
TVNET kolektīvs
ziņu portāls
"Gan es, gan manas kolēģes šobrīd regulāri pielietojam TRE apmācībās iegūto. Ikdienas steigā un stresa apstākļos šis ir viens instruments, ko var pielietot stresa mazināšanai. Par to, ka tas strādā, esmu pārliecināta! Tā noteikti ir pavisam jauna, neordināra pieredze, ļoti interesanta. Arī teorijas daļā sniegtā informācija daudz atklāja un izskaidroja. Paldies darba devējam un organizatoriem par šādu iespēju. Ļoti novērtēju to, ka mums ir iespēja pilnveidoties arī šādā veidā, ne tikai apmācības darba pienākumu veikšanai."
Liene Bikše

HR Business Partner Baltics Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG

"Mēs saviem darbiniekiem allaž cenšamies nodrošināt daudzpusīgas apmācības, gan profesionālo zināšanu stiprināšanai, gan personīgai izaugsmei. Pārdevēju ikdienas darbs ir saistīts ar klientu apkalpošanu, kas nozīmē komunicēt ar cilvēkiem, risināt dažādas situācijas, iejusties klienta kurpēs, vienmēr būt aktīvam, sirsnīgam un atvērtam. Šāds darbs prasa daudz enerģijas, emocionālu un mentālu spēku, kam soli pa solim seko ilgstošs stress un pat izdegšanas sindroms. Tāpēc īpaši svarīgi ir izprast, kāpēc tad stress ir tāds “bubulis”, ko tas dara ar mūsu organismu, un kā varam mazināt stresa kaitīgo ietekmi. Izvēlējāmies Kristīni kā pavadoni ceļā uz atbrīvošanos no stresa, dēļ Kristīnes izstarotā miera, plašajām zināšanām par stresu no medicīniskā viedokļa un izcilajām atsauksmēm no cilvēkiem, kas jau pielieto Kristīnes piedāvāto TRE® metodi stresa mazināšanai ar neirogēno trīci. Mēs ļoti interesanti pavadījām mācību dienu, daudz ko uzzinājām par faktoriem, kas stresu veicina un kas tieši otrādi - mazina, veicām daudz praktiskus vingrinājumus, un protams, pati TRE® metode. Gandrīz visi no mums praktiskās nodarbības izskaņā piedzīvoja trīci, kas sākotnēji likās tikpat kā neiespējami, un kāds prieks par to, ka izdevās 🙂 Es noteikti ieteiktu Kristīni gan profesionālajām komandām, gan individuāli, lai iemācītos pamata principus par to, kā strādā mūsu ķermenis paaugstināta stresa apstākļos, un kā varam paši sev palīdzēt, lai iegūtu foršāku dzīvi. "
Pārdošanas komandas vadītāja Līva Vēliņa - Pētersone
SEB Life and Pension Baltic SE

Lai vienotos par apmācībām jūsu kolektīvā, lūdzu sazināties e-pastā