fbpx

KĀ MAZINĀT TRAUKSMI

Trauksmei var būt vairāki cēloņi, bet vienu es zinu pavisam skaidri, ka trauksmes stāvokli ĻOTI IEVĒROJAMI pasliktina Tavs dzīves veids! Ikdienas trauksmes sajūtas pastiprināšanās ir dzīvesveida sekas: pārāk daudz stresa, pārāk maz miera! Un to mainīt vari tikai Tu! 

Turklāt, visbiežāk tiek ieteikts, ka jāmaina domāšana un jākontrolē savas domas, bet prātu ir teju neiespējami kontrolēt ar prātu! Tāpēc padalīšos ar savu redzējumu, kā Tu vari mazināt trauksmi, stresu, paniku!

Kā tikt vaļā no paniskām domām?

Kad jūti satraukumu, nemieru vai pat panikas lēkmi, vai Tu spēj nomierināties tikai tāpēc, ka Tu centies sev to iestāstīt, ka tagad jānomierinās? Vai Tev izdodas, ja centies savas haotiskās domas apturēt un izdomāt, ka beidzot taču jānomierinās? Cik labi Tev tas izdodas? Un galvenais – cik ātri Tev tas izdodas? Visticamāk, tas nav tik vienkārši un censties nedomāt slikto var aizņemt dienām ilgi un reizēm pat visu mūžu mēģināt to kontrolēt. Bet nesekmīgi!

Padomā, vai tas kādreiz ir kādam palīdzējis, ja Tev pasaka: “nu, nomierinies taču! Nesatraucies”. Tas ne pārāk efektīvi strādā, vai ne?

prāta miers nāk caur ķermeni

Trauksme nedzīvo Tavā prātā, bet ķermenī!!! Trauksme ir sajūtas Tavā ķermenī, kas rada trauksmainas domas. Tāpēc tieši ķermeņa iesaistīšana, lai nomierinātos ir daudz efektīvāka un tieši tāpēc, ka trauksme tiek mazināta caur tās mītnes vietu – ķermeni.

Ja trauksmi jūti ķermenī: kā paātrinātu elpu, ātrus sirdspukstus, nelabu dūšu un spiedienu kaklā, tad trauksmi (stresu, nemieru, paniku) spēsi dziedināt izmantojot ķermeni. Uzliekot rokas uz krūtīm, patiesi sajūtot kaut nedaudz līdzjūtības pret sevi, elpojot apzinātāk, atslābinot saspringtos muskuļus – tas krietni ātrāk mazina trauksmi salīdzinājumā ar izmisīgu cenšanos iestāstīt sev, lai nomierinātos.

Prāta miers nāk caur ķermeni – ir mana visciešākā pārliecība un tieši tāpēc gan ikdienas stresa mazināšanai, fan trauksmes un panikas mazināšanai iesaku savā ikdienā ieviest gan īsas ķermeņa atslābinošas prakses, gan garākas relaksējošas nodarbības. Tam noderēs gan elpošanas vingrinājumi, gan meditācija, gan maigā un izteikti nervu sistēmu un ķermeni atslābinošā Yin joga – kas ir kā meditatīva pieredze. No sirds iesaku izmēģināt autogēno treniņu un dziļi atslābinoša miega jogu (joga nidra).

Ja vēlies izbaudīt šīs dažādās relaksācijas prakses, aicinu Tevi pievienoties online relaksācijas studijai, kurā ir vairāk kā 60 prakses un nodarbības (sākot no 10 minūtēm) stresa, satraukuma, trauksmes mazināšanai ar ķermeniskām (jeb somatiskām) praksēm. Vairāk par to vari uzzināt spiežot uz pogas zemāk:

 

ko iesākt ar domām, kas rada trauksmi?

Protams, protams – domas pamatīgi spēj radīt trauksmi – par to nav šaubu. Bet, lai mazinātu trauksmi, Tev veiksies krietni labāk, ja fokusēsies uz to, lai mazinātu satraukuma sajūtas ķermenī, nekā mazināt trauksmainās domas. Tas nenozīmē, ka ar savām domām, uzskatiem un pārliecībām nevajag strādāt. Vajag! Ej pie psihoterapeita, izmanto afirmācijas, apšaubi savas domas vai izmanto jebko citu. Domu un pārliecību mainīšana 100% palīdzēs, bet tā neatrisinās trauksmi pilnībā.

Ja apvienosi gan regulāras vizītes pie psihoterapeita, gan ķermeni relaksājošas nodarbības, tad rezultāts u efekts būs gan ātrāks, gan ilgstošāks. Tas nav ātrs risinājums kā tabletīti iemest mutē. Tas prasīs laiku, pacietību un regularitāti, bet iemācoties atslābināt savu nervu sistēmu, tas iemācīs Tev atslābināt ķermeni un mazināt satraucošās domas! Ja darīsi, Tev izdosies! 

Ja vēlies tikt galā ar stresu, trauksmi un veģetatīvo distoniju, Tev nepieciešams savam ķermenim biežāk būt atjaunojošajā un līdzsvarojošajā parasimpātiskās nervu sistēmas plūdumā. Prakses un nodarbības, kas efektīvi palīdz piedzīvot šādu stāvokli ir pieejamas ONLINE STUDIJAS dalībniekiem. Online studija ir vairāk kā 80 relaksācijas prakšu, meditāciju, elpošanas un maigas jogas nodarbību video platforma, kurai vari piekļūt jebkurā sev ērtā laikā. Vairāk par to vari uzzināt šeit!