Saruna ar Lauru Dennler (Ugunsskola) podkāstā “Cilvēkjauda” par to, kā katram atpazīt uzglūnošo stresa monstru un kā neļaut tam sevi un savus mīļos paklusām sagrauzt vai novājināt. Tas attiecas ne tikai uz nervozajiem, bet īpaši tiem, kuri ir sev iestāstījuši, ka esam pietiekami mierīgi. Stresa lauva neguļ un arī mums traucē mierīgi gulēt un atjaunot savus spēkus, kuri tagad mums ir ļoti vajadzīgi. Kristīnei Bricei ir kolosāla spēja saprotami paskaidrot, kas ar cilvēka ķermeni un psihi šajā krīzes (un jebkuru uztraukumu) laikā notiek, kā sev un savējiem palīdzēt. Viņa ir sertificēta “TRE” (Tension and Trauma Release Exercises) pasniedzēja un jogas trenere, kas ir palīdzējusi ļoti daudziem cilvēkiem labāk tikt galā ar ikdienas un ārkārtas situāciju bīstamo stresu.
Intervija ar Annu Rozīti par STRESU un veidiem kā ar to tikt galā, par NEIROGĒNO TRĪCI un rūpēm par sevi!
Par stresu, par neirogēno trīci jeb TRE (Tension Release Exercises) un jogu
Atbrīvojies no sasprindzinājuma plecos un sprandā 4 minūšu laikā neatejot no darba galda. Ilgstoši sēžot pie darba galda, rodas sasprindzinājums sprandas, plecu un muguras augšdaļā. Šie vingrojumi efektīvi palīdzēs atbrīvoties no uzkrātās spriedzes.
Šī elpošanas tehnika ir nomierinoša joņojošajam prātam, sakāpinātām emocijām un veicina izelpas pagarināšanu bez lielas piepūles. Palīdz līdzsvarot emocijas un mentālo stāvokli. Izmanto šo elpošanas veidu, ja jūti aizkaitinājumu, satraukumu vai nespējot koncentrēties. Tas radīs mieru, vieglumu un atlābumu. Vairāk par to vari lasīt šajā rakstā.
Ilgstoša atrašanās pozās, kad mugura noapaļojas, krūšu daļas un starpribu muskuļi savelkas, kļūst īsi un saspringti. Tas saspiež diafragmu un neļauj veikt dziļas elpas. Bet dziļa elpošana ir pamatu pamats nervu sistēmas regulēšanā. Te ir poza, kas palīdzēs tos izstiept.
Šis ir veids, kā īsā laikā ātri atslābināties, restartēties un samazināt stresa līmeni. Šī tehnika sevī ietver 4 būtiskus nervu sistēmas nomierinošus aspektus: elpošana, prāta kontrole, apzināšanās un sensorā informācija.
Ja nevari aizmigt, visbiežāk tas ir tamdēļ, ka domas neliek mierā. Lai “izbēgtu” no domām, jāpievērš uzmanība ķermenim. Šie vingrojumi palīdzēs sajust ķermeni un elpu, kas nomierinās joņojošo prātu.
Vingrojums, kurš gan atslogo nogurušas kājas, uzlabo limfas teci un papildus arī veicina labāku vēdera orgānu apasiņošanu, mazina stresu un uzlabo miegu.
Ja ikdienā daudz laika pavadi pie datora vai “glāstot” telefonu, tad plaukstu locītavas ar laiku var kļūt nogurušas, jutīgas vai saspringtas dēļ pārāk ilga un pārāk bieža vienveidīga noslogojuma. Šie vingrojumi noderēs, lai atslābinātu un stiprinātu roku pirkstus un plaukstu locītavas.