fbpx

VIDEO INTERVIJA: LAI STRESA MONSTRS TEVI NEAPĒD

Saruna ar Lauru Dennler (Ugunsskola) podkāstā “Cilvēkjauda” par to, kā katram atpazīt uzglūnošo stresa monstru un kā neļaut tam sevi un savus mīļos paklusām sagrauzt vai novājināt. Tas attiecas ne tikai uz nervozajiem, bet īpaši tiem, kuri ir sev iestāstījuši, ka esam pietiekami mierīgi. Stresa lauva neguļ un arī mums traucē mierīgi gulēt un atjaunot savus spēkus, kuri tagad mums ir ļoti vajadzīgi. Kristīnei Bricei ir kolosāla spēja saprotami paskaidrot, kas ar cilvēka ķermeni un psihi šajā krīzes (un jebkuru uztraukumu) laikā notiek, kā sev un savējiem palīdzēt. Viņa ir sertificēta “TRE” (Tension and Trauma Release Exercises) pasniedzēja un jogas trenere, kas ir palīdzējusi ļoti daudziem cilvēkiem labāk tikt galā ar ikdienas un ārkārtas situāciju bīstamo stresu.

VIDEO intervija: stress un kā ar to tikt galā

Intervija ar Annu Rozīti par STRESU un veidiem kā ar to tikt galā, par NEIROGĒNO TRĪCI un rūpēm par sevi!

INTERVIJA PODKĀSTĀ "DZIRKSTELE"

Par stresu, par neirogēno trīci jeb TRE (Tension Release Exercises) un jogu

VINGROJUMI PIE DARBA GALDA PLECIEM UZ SPRANDAI

Atbrīvojies no sasprindzinājuma plecos un sprandā 4 minūšu laikā neatejot no darba galda. Ilgstoši sēžot pie darba galda, rodas sasprindzinājums sprandas, plecu un muguras augšdaļā. Šie vingrojumi efektīvi palīdzēs atbrīvoties no uzkrātās spriedzes.

ELPOŠANAS TEHNIKA: BITES ZUMMĒŠANA

Šī elpošanas tehnika ir nomierinoša joņojošajam prātam, sakāpinātām emocijām un veicina izelpas pagarināšanu bez lielas piepūles. Palīdz līdzsvarot emocijas un mentālo stāvokli. Izmanto šo elpošanas veidu, ja jūti aizkaitinājumu, satraukumu vai nespējot koncentrēties. Tas radīs mieru, vieglumu un atlābumu. Vairāk par to vari lasīt šajā rakstā.

ELPOŠANAS TEHNIKA: ELPOŠANA MAINOT NĀSIS

Ja vēlies uzzināt vairāk par šīs elpošanas ieguvuemie, iesaku izalsīt šo rakstu.

Vingrojums krūškurvja un starpribu muskuļu iestiepšanai

Ilgstoša atrašanās pozās, kad mugura noapaļojas, krūšu daļas un starpribu muskuļi savelkas, kļūst īsi un saspringti. Tas saspiež diafragmu un neļauj veikt dziļas elpas. Bet dziļa elpošana ir pamatu pamats nervu sistēmas regulēšanā. Te ir poza, kas palīdzēs tos izstiept.

ĀTRAM RESTARTAM: NERVU SISTĒMU ATSLĀBINOŠA METODE

Šis ir veids, kā īsā laikā ātri atslābināties, restartēties un samazināt stresa līmeni. Šī tehnika sevī ietver 4 būtiskus nervu sistēmas nomierinošus aspektus: elpošana, prāta kontrole, apzināšanās un sensorā informācija.

Ja moka bezmiegs

Ja nevari aizmigt, visbiežāk tas ir tamdēļ, ka domas neliek mierā. Lai “izbēgtu” no domām, jāpievērš uzmanība ķermenim. Šie vingrojumi palīdzēs sajust ķermeni un elpu, kas nomierinās joņojošo prātu.

VINGROJUMS NOGURUŠĀM KĀJĀM UN LIMFAS UZLABOŠANAI

Vingrojums, kurš gan atslogo nogurušas kājas, uzlabo limfas teci un papildus arī veicina labāku vēdera orgānu apasiņošanu, mazina stresu un uzlabo miegu.

VINGROJUMI PLAUKSTU LOCĪTAVĀM

Ja ikdienā daudz laika pavadi pie datora vai “glāstot” telefonu, tad plaukstu locītavas ar laiku var kļūt nogurušas, jutīgas vai saspringtas dēļ pārāk ilga un pārāk bieža vienveidīga noslogojuma. Šie vingrojumi noderēs, lai atslābinātu un stiprinātu roku pirkstus un plaukstu locītavas.