fbpx

vingrojumi plaukstu locītavām

Plaukstas pamatnes locītavas sāpes ir biežs iemesls daudziem ofisa darbiniekiem jeb tiem, kas ikdienā strādā pie klaviatūras. Stundām ilgi strādājot pie datora, pēc darba nereti vēl plaukstas tiek noslogotas “glāstot” telefonu. Un hroniskas pārslodzes dēļ, var rasties jutīgums vai pat sāpes plaukstas pamatnes locītavā. Šie vingrojumi palīdzēs, ja sāpes veidojas dēļ saspringuma un pārāk ilgstoši pavadītas monotonas roku pozīcijas. Vingrojumi ir ieteicami, lai padarītu locītavas kustīgākas vai pastieptu muskuļus. Tomēr ne brīžos, kad locītava ir iekaisusi vai ļoti sāpīga. 

Visi minētie vingrinājumi jāizpilda lēni un pārdomāti, bez steigas. Ja tos ir grūti izpildīt, nepārpūlies.

Tomēr, ja locītavas sāp bieži, ilgstoši un ir ļoti vājas, vērts apmeklēt ārstu un konsultēties par iespējamām terapijas metodēm. Ja sāpju iemesls ir kādas saslimšanas, lūdzu, vērsties pie mediķiem un pārliecināties, kāda veida vingrojumi nepieciešami atbilstoši veselības stāvoklim. Locītavu sāpes var rasties gan pēc dažādām traumām, piemēram, sasitumiem, sastiepumiem, mežģījumiem un lūzumiem, gan slimību dēļ. Tām var būt dažādi cēloņi, piemēram, iekaisuma process, kristālu izgulsnēšanās, infekcijas, skrimšļa deģenerēšanās un citi. Tādā gadījumā, vērsies pie speciālista, nevis nodarbojies ar pašārstēšanos!

Atkārto vingrojumus vismaz 1x dienā. Pilnīgi noteikti tos var atkārtot arī vairākkārt dienas laikā, īpaši, ja plaukstu locītavas par sevi jūtami atgādina.

Video: Roberts Vīksne no Audiovisual.lv