fbpx

Par turpmāko TRE® praksi

Neirogēnā trīce pret stresu

!!! Lūdzu, nedalies ar šo lapu ar citiem. Šī informācija paredzēta tikai tiem, kas jau apguvuši TRE® metodi. Lai cilvēks nenodarītu sev vairāk ļauna nekā laba, tad ir gadījumi, kad TRE® metodi jāveic pieredzējuša speciālista pavadībā! Ja vēlies saviem tuvajiem ieteikt šo metodi, tad vari nosūtīt viņiem šo linku. !!!

Man milzīgs prieks, ka izbaudīji jaunu satikšanos ar savu ķermeni caur TRE® prakses pieredzi. 

Šeit ir dažas lietas par kurām vēlos Tev atgādināt!

Cik ilgi

  • Pirmās ~6 praktizēšanas reizes MAXIMĀLAIS neirogēnās trīces ilgums ir līdz 15 minūtēm (sākot no brīža, kad sajūt pašas pirmās vibrācijas pazīmes), bet pirmajās reizēs iesaku nesasteigt un vari praktizēt arī īsāku laiku.
  • Ja pēc šīm 6 izmēģinājuma reizēm Tu jūties labi, tad vari praktizēt, cik bieži vien vēlies un, cik ilgi vien vēlies. Kaut vai 3x dienā, ja vēlies. 🙂  

Cik bieži

  • Šobrīd iesaku praktizēt TRE® ar vismaz 1 dienas pārtraukumu 2-3 x nedēļā.
  • Minimums, ko ieteicams praktizēt ir vismaz 2x nedēļā.
  • Laika gaitā (pēc minētajām 6 praktizēšanas reizēm) vari praktizēt cik bieži vien vēlies (kaut katru dienu), bet joprojām paliek spēkā nosacījums, ka minimālais ieteicamais praktizēšanas skaits ir ne mazāk 2x nedēļā, lai ķermenim dotu iespēju izreaģēt uzkrāto stresu.

Būtiski ievērot

  • Elpošana: ar diafragmu un izelpas garākas salīdzinājumā ar ieelpām.
  • Sazemēšanās: pievērs uzmanību, vēro savu ķermeni un elpu. Līdz ko Tava uzmanība “aizpeld”, vērs to atpakaļ pie sevis (Tavai nervu sistēmai tas ļoti patīk un tas tai ir patīkams restarta brīdis).
  • Pašregulācija: dari tikai un to un tikai tik daudz kamēr jūties labi, patīkami vai neitrāli. Neko nesasteidz un nepieprasi no sevis. Jebkāda (pat vismazākā) diskomforta gadījumā – iepauzē vai pārtrauc praksi.

TRE® vingrojumi

Saīsinātā TRE® vingrojumu versija

Šeit ir vingrojumu secība, ko mēs veicām apmācībās. Šos vingrojumus var redzēt arī zemāk esošajā video (no 10.minūtes):

  1. Atslābināšanās tauriņa pozā guļus uz muguras (1 -3 minūtes vai tik ilgi, cik vien patīk).
  2. Atcelti gurni nost no grīdas (notur 1-3 minūtes).

  3. Atkal atslābināšanās tauriņa pozā (1-3 minūtes).

  4. Pakāpeniski virzīt ceļgalus uz augšu pa posmam tuvāk vienu otram un katrā posmā notur 1-3 minūtes līdz sajūti trīsas.

    Lai iepauzētu: tauriņa poza.

    Lai pabeigtu: iztaisnotas, sasprindzinātas kājas (pirkstgali uz griestiem, augšstilbi sasprindzināti, ceļgalu bļodiņas uzrautas uz augšu).

TRE® vingrojumu video

Lai arī vingrojumi nav obligāti, tomēr reizēs, kad šķiet, ka nesanāk sagaidīt neirogēno trīci, tad vari izmēģināt šos vingrojumus. Vingrojumi palīdz veicināt sazemēšanos, jo ļoti liek domāt par ķermeni. 

Tad nu lūk, te oficiālais TRE® vingrojumu video. Un kā minēts augstāk, tad mēs veicām to vingrojumu daļu, kas ir sākot no šī video 10.minūtes.

Es gatavs neirogēnās trīces attīstībai

Neirogēnā trīce iesākumā ir maiga, salīdzinoši viegla trīse kājās. Bet laika gaitā (ne visiem) tā var attīstīties spēcīgāka un parādīties pilnīgi jebkurā ķermeņa daļā. Katram ķermenim tas var būt ļoti atšķirīgi. Kādam visu mūžu būs maiga trīse kājās, kādam vibrācija izpaudīsies ļoti spēcīga teju visā ķermenī. Tāpēc es zemāk pievienoju dažus video, kas demonstrē cik dažādi var attīstīties un izpausties neirogēnā trīce.  

!!! Neviens no šiem video nav ne paraugs, ne piemērs uz ko būtu jātiecas. Nav tāda jēdziena, kā “ideālā” TRE prakse. Ideālā ir tā, ko šobrīd piedzīvo Tavs ķermenis. Atceries par sniegpārsliņām – pasaulē nav 2 vienādu sniegpārsliņu un pasaulē nav 2 vienādu ķermeņu un nav 2 vienādu neirogēnās trīces izpausmju veidu. !!!

Atceries – lai kas notiktu ar ķermeni, galvenais atskaites punkts ir “vai es jūtos komfortabli ar to, kas notiek”. 

Tev nav obligāti jāskatās viss video līdz beigām. Mans galvenais mērķis, lai gūsti vispārēju priekšstatu par to, cik dažādi to var piedzīvot.

Kā es vēl varu būt Tev noderīga

Online relaksācijas studija

Mentālās un fiziskās veselības reģenerēšanās, dziedinošanās un atjaunošanās procesi notiek tikai un vienīgi dziļas atpūtas laikā, kad nervu sistēma ir parasimpātiskajā darbības plūsmā. Esmu sagatavojusi nodarbības, kuras paredzētas, lai palīdzētu sev pēc iespējas biežāk nonāk šajā dziedinošajā fāzē. Pievienojies online relaksācijas studijai, kurā atradīsi vairāk kā 80 video: relaksācijas prakses, elpošanas un meditācijas nodarbības, maigo un līdzsvarojošo Yin jogu, aktīvāku Hatha jogu  – viss Tavai mentālajai un fiziskajai veselībai. 

Nē, šī nav kārtējā online jogas studija. Atšķirībā no citām, šajā lielākais uzsvars ir tieši uz dziļas relaksācijas un atslābināšanās praksēm, tehnikām un metodēm.

NSDR (non sleep deep rest) - dziļa relaksācija

NSDR (non sleep deep rest) jeb dziļa atpūta bez miega jeb gadsimitiem zināma kā miega joga (joga nidra). Ar šīs prakses palīdzību Tu piedzīvosi dziļu relaksācijas stāvokli, kas palēnina smadzeņu aktivitāti un noved stāvoklī, kas raksturīgs starp nomodu un aizmigšanu. Tas ir jaudīgs veids, kā ātri atslābināties un piedzīvot dziļu relaksāciju. Turklāt, neprasa milzīgu piepūli – kā tikai nogulties uz muguras, uzlikt austiņas un klausīties.  Šī prakse ir dziļi meditatīva pieredze, kas ļauj pārslēgties no pārāk aktīva prāta uz miera stāvokli. 

Seko ikdienas atgādinājumiem par stresa seku līdzsvarošanu

Es ticu, ka visbiežāk mums nevis nav laika parūpēties par sevi, bet visbiežāk mēs aizmirstam to izdarīt. Savā Instagram profilā es bieži padalos ar atgādinājumiem un ieteikumiem stresa mazināšanai. Tiekamies šeit: @trelatvija

Atgādinu, ka Tavs ķermenis ir pašdziedinoša sistēma un ķermenim ir gana daudz resursu līdzsvaroties! Tavos spēkos ir vairot šo spēju. Jo ne jau stress ir slikts, bet tas, ko Tu dari/ nedari stresa laikā un, vai Tu ļauj vai neļauj tam uzkrāties.

Ja rodas kādi jautājumi, vari sazināties ar mani rakstot ziņu uz: kristine@jogaselpa.lv 

 

Lai Tev laba TREsīšanās,

Kristīne

kristine@jogaselpa.lv

www.jogaselpa.lv