
Cilvēka galva sver vairākus kilogramus. Bet, kad kakls tiek noliekts uz priekšu un uz leju, svars uz mugurkaula kakla daļu ievērojami palielinās.
Pie 15° leņķa svars sasniedz apmēram 12 kg,
pie 30° leņķa – 18 kg,
pie 45° leņķa – 22 kg un
pie 60° leņķa – 27 kg.
Ja Tev grūti iedomāties, ko īsti nozīmē 27 kg smagums, tad iedomājies, ka Tu nēsā 8 gadīgu bērnu uz sava kakla vairākas stundas dienā. Tas ir slogs, kas rodas lietojot telefonu skatoties tā ekrānā – veids, kā miljoniem cilvēku to dara stundām ilgi katru dienu.
Telefona lietotāji pavada vidēji 2 līdz 4 stundas dienā noliekušies pāri telefona ekrānam lasot e-pastus, sūtot ziņas vai čekojot sociālos medijus. Tas kopumā ir 700 līdz 1400 stundu gadā, kad cilvēks rada slodzi savam mugurkaulam. Un noteiktām vecuma grupām šī slodze var būt pat vēl trakāka, jo ir izpētīts, ka augstskolas vecuma paaudze, iespējams, tā pavada vēl papildus 5000 stundu gadā.
Zinātnieku un mediķu secinājums ir, ka laika gaitā šī nepareizā stāja var novest pie mugurkaula deģenerācijas un pat ķirurģiskas operācijas. Šāda poza ir epidēmiska vai, kā minimums, ļoti tipiska. Pacel tagad galvu un apskaties sev apkārt – gandrīz ikviens ir ar noliektu galvu pār sava telefona ekrānu.
Medicīnas eksperti apgalvo, ka ar katru centimetru, kad galva noliecas uz priekšu, spiediens uz mugurkaulu dubultojas. Ja audi tiek nostiepti un pārslogoti ilgu laika periodu, tie iekaist un sveicina iekaisumu (loģiski). Tas arīdzan var radīt muskuļu sastiepumu, nospiež nervus un pat var radīt disku izslīdēšanu, un laika gaitā pat dabiskais kakla izliekums var pazust. Rodas galvas sāpes, kakla un muguras sāpes. Nepareiza poza var novest līdz tam, ka samazinās plaušu kapacitāte līdz pat 30%, kas arīdzan mēdz būt ierosinātājs stiprām galvassāpēm un neiroloģiskām problēmām, pat depresijai un sirds slimībām.
• KO TAD ĪSTI DARĪT? •
Tā kā ir faktiski neiespējami izvairīties no tehnoloģiju izmantošanas, tomēr mūsu pašu rokās ir rūpēties par to, lai, skatoties telefonā, Tu neradītu spriedzi savam mugurkaulam un pēc iespējas izvairies no bezjēdzīgas stundām ilgas “sēdēšanas” telefonā.
Padomi telefonu lietotājiem, lai izvairītos no sāpēm – skatoties telefonā, nolaid nevis savu galvu, bet acis, paceļot telefonu augstāk.
Plus, kā minimums, 1x dienā, bet labāk vismaz 2x dienā izpildi vingrojumus kakla atbrīvošanai. Tu vari to darīt brīvos brīžos – sēžot korķī, sēžot lekcijās, sēžot vai pat stāvot rindā – regulāri izvingrini kaklu:
– pagrozi galvu pa labi un pa kreisi vairākas reizes.
– izmanto savas plaukstas, lai radītu pretestību spiežot galvu pret tām: no sākuma plaukstas liekot uz pieres un spied galvu uz priekšu, pēc tam novieto plaukstas uz pakauša spiežot galvu atpakaļ.
– iestājies durvju ailē, izplet rokas tā, lai tās ir atbalstītas uz sienas, un virzi krūškurvi uz priekšu, lai izstieptu saspringtos krūškurvja muskuļus.
Es dievinu tehnoloģijas. Es nekādā veidā nemēģinu atrunāt no tām. Mana ziņa, ko vēlos nodot, ir, ka vienkārši ir jāzina, kā ir novietota tava galva. Turpini baudīt sava viedtālruņa priekšrocības, tikai pārliecinies, ka Tava galva ir pacelta taisna.
Kakla izvingrināšanai te ir video, kas tev kalpos par lielisku špikeri. Pārbaudīts pēc sevis un daudzu citu atsauksmēm, ka šie vingrojumi tiešām palīdz.
Šis ir ar saviem vārdiem un tikai daļēji tulkots raksts no šī avota:https://www.washingtonpost.com/…/text-neck-is-becoming-an-e…
Leave Your Comments
Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.