TRE® ir terapeitiska muskuļu trīce, kas rodas izpildot dažus, pavisam vienkāršus vingrojumus. Šāda trīce, lai arī cik jocīgi tas neizklausītos, ir dabiska, iekšēja, neiro-fizioloģiska ķermeņa reakcija, lai samazinātu ķermenī uzkrāto stresu un atjaunotu labsajūtu. Un tā NAV tā muskuļu trīce, kas ir piedzīvota kārtīga fiziska treniņa laikā, kad muskulis dreb no slodzes! Ne, ne!
Es Tev apgalvoju, ka šādu trīci Tu esi piedzīvojis/-usi savas dzīves laikā vairākkārt. Nu piemēram:
– kad Tev jāuzstājas auditorijas priekšā
– vai arī sava bakalaura darba aizstāvēšanas brīdī
– kad, braucot ar auto, piedzīvo auto negadījumu
– kad Tev kaut kādu iemeslu dēļ ir ārkārtīgi bail
– kad esi uz operāciju galda, bet narkoze vēl nav iedarbojusies
– un arī pat tad, kad dodies pie altāra savā kāzu dienā utt.
Šāda trīcēšana ķermenim ir dabiska, bet mēs to spītīgi mēģinām apstādināt, bloķēt un pārvarēt. Kāpēc? Jo:
– sabiedrībā tā nav pieņemts
– pieaugušie tak tā nedara
– trīce ir pazīme, ka es nespēju sevi kontrolēt
– trīcēšana ir vājuma izpausme, un vājuma izpausmes mūsu sabiedrībā netiek akceptētas
– trīce šķiet kā pataloģija, jo ir atsevišķas slimības ar vienu no izpausmes veidiem – trīci.
• BET JA NU ŠAI TRĪCĒŠANAI IR SAVA LOMA UN NOZĪME? •
Un tai ir! Ar trīcēšanas palīdzību ķermenis un nervu sistēma mēģina atgūt līdzsvaru. Ķermenis ir ļoti, ļoti gudrs un, izrādās, tam ir iespēja un prasmes atbrīvoties gan no psiholoģiskās, gan fiziskās spriedzes, kas rodas stresa laikā. Tikai būtiska nianse – mēs, pareizāk sakot, mūsu prāts to ķermenim neļauj izdarīt. Stresa laikā notiek visu organisma resursu mobilizācija, kas nepieciešama, lai briesmu gadījumā glābtu savu dzīvību. Ķermenī izdalās adrenalīns, kas dod papildu enerģiju un papildu fizisko spēku, lai mēs “cīnītos” vai “bēgtu”. Bet tā kā mūsu ikdienā vairs nav ne jācīnās ar tīģera uzbrukumiem, ne jābēg no lāčiem, mēs to netērējam fiziskām aktivitātēm, un adrenalīns paliek organismā. Rezultātā tas rada spriedzi un emocionālo diskomfortu. Kad stress uzkrājas organismā bez „izlādēšanās” iespējām, tas rada pārpūli un novājina organismu. Šodien “lāči” un “tīģeri” var būt nepatīkams telefona zvans, problēmas darbā, priekšnieks, saasinājumi ģimenes locekļu starpā vai kāds cits notikums, kas rada spriedzi, bet mūsu dzīvību neapdraud. Un tā kā mūsdienās šie “lāči” un “tīģeri” mums uzglūn nepārtraukti un atpūsties no tā mums izdodas tikai Turcijas un Ēģiptes pludmalēs īsā atvaļinājuma laikā, tad vidusmēra cilvēks tādā sasprindzinātā stāvoklī atrodas ilgstoši. Tas neizbēgami noved pie tā, ka galu galā organismā kaut kas „salūzt” un izpaužas simptomu veidā. Rodas aizkaitinājums, nemiers, trauksme, biežas dusmas un, kad ir sasniegta simptomu „kolekcija”, tā jau ir slimība.
Par to mēs sīkāk runājam TRE® apmācībās, kā arī apmācību laikā Tu apgūsti, kā ļaut ķermenim piedzīvot to, ko visu mūžu tu esi mēģinājusi /-is nostopēt, apstādināt un nobloķēt – speciāli izsauktu trīcēšanu.
• TRE® APMĀCĪBĀS NAV JĀSTĀSTA PAR SAVIEM TAGADNES VAI PAGĀTNES PĀRDZĪVOJUMIEM •
Tevi neviens netincinās un neizprašņās, kas ir Tavi pagātnes vai šobrīdējie pārdzīvojumi, vai kas ir tas, kam tu jebkad esi gājis cauri. TRE® nav psihoterapija, bet gan ķermeņa (somatiska) prakse, kas, ja korekti veikta, ļauj indivīdam atbrīvoties no ķermenī uzkrātās spriedzes un traumatiskas pieredzes bez nepieciešamības par to runāt, izrunāt un stāstīt to kādam. Lai arī tā ir ķermeniska prakse, tā iedarbojas arī uz nervu sistēmu un vispārējo stresa un spriedzes līmeni, un ļauj daudz mierīgāk reaģēt uz stresainām situācijām neatkarīgi vai tas ir kāds pagātnes notikums, vai tas tiek piedzīvots šobrīd.
Jau pieminēju, ka tā nav psihoterapija. Tomēr izmantojot to kopā ar kādām citām psiholoģiskām terapijām, ir iespēja darboties un sakārtot sevi daudzpusīgi – gan no psiholoģiskās puses, gan ķermeņa puses.
• JA GRIBI REDZĒT, KĀ IZPAUŽAS APZINĀTI IZRAISĪTĀ TRĪCE •
TRE® ir radīts kā pašpalīdzības veids, kuru apgūstot var tikt izmantots, kad vien nepieciešams, visas dzīves garumā, tādējādi uzturot un veicinot personisko veselību un labsajūtu.
Te ir ieskats par to, kā tas izskatās. Un nē, nē, ķermenis netiek šūpināts vai kustināts apzināti, tas vienkārši notiek pats no sevis.
Foto no pixabay.com
Leave Your Comments
Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.