• vai es jogoju mājās? •
Es bieži saņemu jautājumu: “vai es jogoju arī mājās?”, “cik bieži es praktizēju jogu mājās?”. Esmu pamanījusi, ka cilvēkiem ir vai nu priekšstats, vai gaidas, ka es atzīšos, ka es praktizēju katru dienu un daru to vismaz stundu, ja ne visu pusotru. Nē! Tā nav!
Es ļoti labi zinu, ko nozīmē saņemties pajogot mājās. Neiespējamā misija! Vēl kādu laiku atpakaļ es uzskatīju, ka to spēj tikai ļooooti disciplinēti cilvēki un vienmēr apbrīnoju tos, kas spēj vingrot mājās gadiem ilgi. Tā es domāju vēl kādu laiku atpakaļ! Jo es zinu, cik grūti ir saņemties mājās pakustēties! Es pati esmu atradusi simtiem attaisnojumu, lai šodien to neizdarītu un atlikusi vaiiiii cik daudz reižu.
Tu it kā saproti, ka būs forši un vajag pakustēties, bet slinkums. Atrunu netrūkt: “esmu piekususi”, “nākamreiz toč` izdarīšu”, “ai, neviens jau neuzzinās, ka šoreiz neizkustējos”, “man nenormāli gribas ēst”, “man ir šausmīgi daudz darba” utt. Mūsu prāts spēj izdomāt vēl simtiem tik pārliecinošu iemeslu, kāpēc nedarīt to foršo un vērtīgo, ko paši iepriekš apņēmāmies.
• Nelamā sevi par to, ka atkal kārtējo reizi neizdarīji •
Tāda uzvedība izrādās ir mūsu bāzes uzvedība, kas ir dziļi iesakņojusies mūsu smadzenēs. Neirozinātnieku secinājums ir, ka izrādās tas ir mantojums no laikiem, kad vēl skraidījām ar zvērādām ap gurniem un dzīvojām alās. Ja Tev ir silti un droši – sēdi rāmi un netērē enerģiju. Rītdien tāpat būs jāiet medībās sarūpēt sev ēdienu un ja ēdienu nedabūsi – nomirsi. Sēdi un taupi spēkus, kāds vēl tur treniņš, kas patērē tik vērtīgās enerģijas rezerves. Un tas attiecas uz ikvienu uzdevumu, kas mums šķiet sarežģīts vai paveicams ar piepūli. Jogas nodarbība vai jebkurš fiziskās slodzes treniņš – nozīmē saņemties, saģērbties, kustēties… Grūti! Labāk rītdien!
• risinājums ir •
Lai arī tas ir iesakņojies mūsu smadzenēs, tomēr ir varianti, kā Tu vari apmānīt savas senās smadzenes. Psihologi ir raduši tam risinājumu. Tā vietā, lai biedētu smadzenes ar milzīgu un šķietami nepārvaramu uzdevumu, sarunā ar smadzenēm kaut ko vienkāršāku, saprotamāku, ne pārāk garu laika ziņā, kas prasa mazāku piepūli. Tā vietā, lai uzliktu sev uzstādījumu jogot stundu vai pat pusotru, sarunā ar sevi, ka izkustēsies uz 15 minūtēm.
Ar šādu uzstādījumu saņemties jogot mājās ir daudz vieglāk. Un mana personīgā pieredze liecina, ka dažkārt 15 minūtes mēdz ievilkties uz vēl ilgāku laiku. Un pat tad, ja izkustēsies tikai ieplānotās 15 minūtes, tad minimums, kas sniedz labsajūtu un labumu, jau ir izdarīts!
Šāda pieeja sniedz lieliskus rezultātus Tavam ķermenim un ļoti efektīvi “ārstē” smadzenes no ieraduma slinkot un izkustēšanās vietā sarīties bezgala kārdinošos siera cepumiņus!
• tātad – cik tad bieži es jogoju mājās? •
Mhm…tas ir atkarīgs no situācija. Atzīstu, ka diezgan bieži esmu “bad yogi” (sliktais jogs), kad ir periodi, kad manas atrunas ir spēcīgākas par mani un savu ķermeni izkustinu jogas nodarbībās, kuras pasniedzu jums. Bet man ārkārtīgi patīk un sevi slavēju par tiem periodiem, kad ļoti pacietīgi izkustos mājās savai labsajūtai. Un tam pat nevajag ne speciālas drēbes (bieži to daru mājas pidžamā vai pat vasaras superīsajos svārciņos). Nereti es pat neizvelku savu jogas paklājiņu, bet vienkārši izlokos un izkustos uz grīdas. Esmu to darījusi pavisam spontāni gultā un pat uz virtuves grīdas, kamēr vārās rīsi.
Un tas nekad neaizņem pusotru stundu un pat ne stundu! Es sevi slavēju pat tad, ja esmu izkustējusies vien uz 10 minūtēm, arī tad, ja pa visu šo laiku esmu izpildījusi vien 2 pozas.
Ja vēlies jogot mājās, aicinu pievienoties ONLINE STUDIJĀ. Tajā ir vairāk kā 100 relaksācijas prakses, meditācijas, elpošanas un dažādas jogas nodarbības, kurām vari piekļūt jebkurā sev ērtā laikā. Vairāk par to vari uzzināt šeit!
Leave Your Comments
Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.